Is de contributie van een vereniging aftrekbaar als gift?
Onder voorwaarden kunt u de aan een vereniging betaalde contributie in de inkomstenbelasting aftrekken als gift.
16 januari 2025
Vanaf 30 januari tot en met 8 april 2025 kunnen ondernemers de nieuwe subsidie Circulair implementeren en opschalen aanvragen bij RVO.nl. De subsidie is bedoeld voor het hergebruik van materialen en producten in de productgroepen elektronische en elektrische apparaten, textiel, meubels, luiers en incontinentiemateriaal en herbruikbare bekers en maaltijdverpakkingen. Als aan de voorwaarden voor de subsidie voldaan wordt, kunnen mkb-bedrijven een subsidie krijgen van 50% van de gemaakte kosten van de organisatie- of de procesinnovatie. Voor grootbedrijven is dit 15%. De minimale subsidie is € 50.000 per aanvraag en € 25.000 per onderneming. De maximale subsidie is € 500.000. Het beschikbare budget bedraagt in totaal € 9.577.000. De subsidie wordt verdeeld op volgorde van de binnenkomst van aanvragen. Wacht daarom niet te lang met de aanvraag, vanaf half januari 2025 kunt u deze al voorbereiden.
Onder voorwaarden kunt u de aan een vereniging betaalde contributie in de inkomstenbelasting aftrekken als gift.
Met een turboliquidatie kan een bv of een andere rechtspersoon snel worden beëindigd en ontbonden. Hiervoor is vereist dat er geen bezittingen en vorderingen meer in de bv zijn op het moment van ontbinding van de bv. Anders moet u de wettelijke vereffeningsprocedure volgen.
Samenwerkingsverbanden waarbinnen minimaal één onderneming actief is als transportbedrijf of verlader of eigen vervoerder, kunnen vanaf 4 november 2025 de Tijdelijke subsidieregeling samenwerking in de logistieke keten (SiLK) aanvragen. Doel is het verminderen van het aantal kilometers van vrachtwagens op Nederlandse snelwegen.