WNT-norm vanaf 2026 voor alle expatregelingen
Voor de expatregeling gelden strikte voorwaarden. Bij toepassing van de expatregeling (voorheen 30%-regeling) mag in 2026 maximaal 30% van het loon belastingvrij uitbetaald worden.
18 november 2021
Ondernemers die de vaststelling van de NOW 1 niet uiterlijk 31 oktober 2021 hebben aangevraagd, krijgen hiervoor toch nog meer tijd. Het UWV stuurt deze werkgevers een herinnering. De nieuwe deadline is gesteld op 9 januari 2022.
Compensatie loonkosten
Vanwege de coronacrisis kon een werkgever die minstens 20% omzetverlies had geleden financiële compensatie aanvragen voor de loonkosten. Dit kon voor het eerst voor de periode maart t/m mei 2020 (NOW 1). Het omzetverlies werd gebaseerd op een schatting. Vandaar dat de definitieve omzetdaling moet worden doorgegeven.
Laatste kans
Een meerderheid van de werkgevers die de NOW 1 aanvroegen, hebben inmiddels de vaststelling aangevraagd. De groep ondernemers die uiterlijk 31 oktober 2021 heeft aangegeven meer tijd nodig te hebben voor het indienen van een benodigde derden- of accountantsverklaring, krijgt extra veertien weken aanvullend de tijd, dus tot uiterlijk 6 februari.
Geen aanvraag vaststelling
De groep ondernemers die nog helemaal geen aanvraag tot vaststelling heeft gedaan, zo’n 9.400 werkgevers, krijgt nu alsnog een laatste kans. De aanvraag tot vaststelling moet nu uiterlijk 9 januari 2022 binnen zijn. Is een verklaring nodig en ontbreekt deze dan nog, dan krijgt men ook maximaal veertien weken de tijd om de verklaring alsnog in te dienen.
Tegemoetkoming nihil
Voor werkgevers die ook dan geen aanvraag hebben ingediend, wordt de tegemoetkoming bepaald op nihil. Het gevolg is dat het al ontvangen voorschot dan volledig moet worden terugbetaald.
Betalingsregeling
Werkgevers die de NOW geheel of deels moeten terugbetalen, kunnen bij het UWV terecht voor een betalingsregeling. Het UWV zal deze coulant toepassen.
Voor de expatregeling gelden strikte voorwaarden. Bij toepassing van de expatregeling (voorheen 30%-regeling) mag in 2026 maximaal 30% van het loon belastingvrij uitbetaald worden.
Bij het gerechtshof Amsterdam stond de vraag centraal of de Uber-chauffeurs die zich in hoger beroep aan de zijde van Uber schaarden, werknemers zijn.
Stel, een auto wordt tegen een lagere prijs dan de marktwaarde overgedragen van de bv aan een dga. Moet de btw in zo’n geval berekend worden over de lagere prijs of over de werkelijke waarde?