Financieel

Voorkom belastingrente door indienen btw-suppletie 2020 vóór 1 april 2021

15 maart 2021

Voorkom belastingrente door indienen btw-suppletie 2020 vóór 1 april 2021

Controleer of u alle btw over 2020 bij de Belastingdienst heeft aangegeven en betaald. U betaalt namelijk geen belastingrente als u de btw over 2020 alsnog aangeeft vóór 1 april 2021 met een btw-suppletie. Geeft u dit pas op of na 1 april 2021 aan, dan betaalt u vanaf 1 januari 2021 een belastingrente van 4%. Deze rente loopt door tot 14 dagen na de datum van de aanslag waarin de btw is opgenomen. Is de btw-correctie overigens niet meer dan € 1.000? Dan hoeft u geen aparte btw-suppletie te doen, maar kunt u dit corrigeren in uw eerstvolgende btw-aangifte.


Ook interessant

Financieel

Is de contributie van een vereniging aftrekbaar als gift?

22 oktober 2025

Onder voorwaarden kunt u de aan een vereniging betaalde contributie in de inkomstenbelasting aftrekken als gift.

Financieel

Tijdelijke wet transparantie turboliquidaties met twee jaar verlengd

22 oktober 2025

Met een turboliquidatie kan een bv of een andere rechtspersoon snel worden beëindigd en ontbonden. Hiervoor is vereist dat er geen bezittingen en vorderingen meer in de bv zijn op het moment van ontbinding van de bv. Anders moet u de wettelijke vereffeningsprocedure volgen.

Financieel

Vanaf 4 november subsidie vermindering vrachtwagenkilometers

22 oktober 2025

Samenwerkingsverbanden waarbinnen minimaal één onderneming actief is als transportbedrijf of verlader of eigen vervoerder, kunnen vanaf 4 november 2025 de Tijdelijke subsidieregeling samenwerking in de logistieke keten (SiLK) aanvragen. Doel is het verminderen van het aantal kilometers van vrachtwagens op Nederlandse snelwegen.